Sunday, September 30, 2012

Meenutusi DKG aastakoosolekult Stockholmis



21.–23. septembril toimus Stockholmis DKG aastakoosolek. Eestist osalesid Margarita, Reet ja Diana.
21. septembril majutusime Merike Silla kodu lähedale külaliskorterisse ja tutvusime Merikese juhtimisel ümbruskonnaga. Õhtust sõime koos Stockholmi saabunud rootsi õdedega restoranis El Amir. Saime üllatuseks teada, et meil on Rootsis sponsorid, kes igal kohtumisel koguvad meie, eestlastest õdede jaoks raha, ja meie õhtusöögi eest maksid ka nemad.
22. septembril peeti juhtimispsühholoogiale ja loodusõpetusele pühendatud konverents Stockholmi ülikooli loodusmajas.
Laupäeva pärastlõunal  oli võimalus valida: kas sõita koos Eggeby Looduskooli  looja ja juhataja Susanne Fabriciusega (kes eelnevalt oli teinud ka ettekande antud teemal) tutvuma õppimis-ja õpetamisvõimalustega looduses või külastada Stockholmi põhjaosas asuvat Kuningliku Rootsi  Teaduste Akadeemia Bergiuse Fondi poolt loodud Bergiuse botaanikaaeda, mis avati külastajaile 1995. aastal. Vahemere kasvuhoones kasvavaid haruldasi taimi ja puid oli meile tutvustamas rootsi giid, kelle juttu vahendasid meile meie head tõlgid Anne-Mari, Maret ja Merike.
Õhtul kogunesid 62 osalejat pidulikule õhtusöögile Gondoleni Slussenis (Eriku Gondel lüüsi juures), 33 meetri kõrgusel merepinnast asuv populaarne ja hinnatud restoran, millest avaneb suurepärane vaade linnale. Järgnes Stockholmi meisterkoka Eriku poolt valmistatud 3-käiguline õhtusöök. Kogu õhkkond oli väga sõbralik, võeti sõna, vahetati tervitusi, vesteldi ja lauldi ühiselt. Südantsoojendav oli  kuuekesi eesti keeles Ritale ja väliseestlastest sünnipäevalastele Anne-Marile ja meie võõrustajale Merikesele sünnipäevalaulu laulda. Piduliku õhtu lõpetas loterii, kus nii Rital kui ka minul oli loteriipileti tõmmanud käsi õnnelikuks osutunud.

23. septembri hommik algas Heinaturult Stockholmi muusikamaja treppidelt ekskursiooniga läbi Norrmalmi linnaosa. Muusikamajas jagatakse igal aastal Nobeli preemiaid. Muuseas käisime ka luksuslikus NK kaubamajas, kust sellise piduliku sündmuse puhuks kostüüme ostetakse. Meie ekskursioonijuht oli Åke Malmberg, kes jutustas vanast idüllilisest Stockholmist, mida enam ei ole. Sergelgatanit ääristavad juba 1950ndatest astatest klaasist ja betoonist hooned ning Sergeli platsi klaasmonument meenutab meie Vabadusristi. Linnakeskkonda paigutatud skulptuuride abil saime ülevaate olulistest kultuuritegelastest, nagu Göran Strååt, Sergelminnet, Jussi Björling, et nimetada mõnda. Berzeliuse pargis pidasime väikese pikniku: meie rootsi õed olid kohale toimetanud kohvi ja koogid, mis pärast tunnist jalutuskäiku tuulises linnas kosutust pakkusid.
Rahvusmuuseumis külastasime näitust „Moodne elu“, mis tutvustas Prantsuse kunstnike 19. sajandi lõpu loomingut. Näitust tutvustas Jeanette Rangner, üks Stockholmi õdedest, kes tegutseb muuseumipedagoogina ja korraldab DKG liikmetele külastusi kõikidele rahvusmuuseumi huvitavatele näitustele.
Lõunasööki, milleks oli lõhe krevetisalati padjal, pakuti laeval Nordic Ljus. Peeti tänukõnesid ja  pildistati ohtralt. Tundsime end tõeliste staaridena. Merike Sild viis meid lahkesti laevale, kus veetsime mõnusa õhtu Margarita sünnipäeva tähistades.
Meenutasid Diana ja Reet

No comments:

Post a Comment